صفحهٔ اصلي
رویدادهای مرتبط با دانشگاه
قدردانی وزیر علوم از نقش دانشگاهیان در مقابله با بیماری كرونا


وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها تأكید كرد: دستاورد دانشگاهیان در مقابله با همه‌گیری بیماری كرونا در كنار اهتمام به حفظ چرخه حیات و فعالیت دانشگاهی مصداق مبارزه در دو جبهه بود. 

منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی كشور تأكید كرد: دستاورد دانشگاهیان در مقابله با همه‌گیری بیماری كرونا در كنار اهتمام به حفظ چرخه حیات و فعالیت دانشگاهی، مصداق مبارزه در دو جبهه بود كه به لطف الهی و با معاضدت و همت بلند جامعه دانشگاهی موجب فخر و مباهات نظام آموزش عالی كشور شده است.

در متن نامه غلامی آمده است:

دوران دشوار پیدایش و همه‌گیری بیماری كووید-۱۹ كه از اسفند سال گذشته و مقارن با شروع نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۳۹۸ آغاز شده و طوفان آن آموزش عالی كشور ما را همچون بقیه نظام‌های آموزش عالی جهان درنوردیده، تجربه تازه و چالش پیچیده‌ای است كه مستلزم حفظ آمادگی و اتخاذ تصمیمات مدبرانه در تمامی اركان دانشگاهی است. دستاورد ما در مقابله با همه‌گیری این بیماری در كنار اهتمام به حفظ چرخه حیات و فعالیت دانشگاهی، مصداق مبارزه در دو جبهه بود كه به لطف الهی و با معاضدت و همت بلند جامعه دانشگاهی موجب فخر و مباهات نظام آموزش عالی كشور شده است.

از نگاه اینجانب و همكارانم در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دستاوردهای ارزشمند نمیسال گذشته و برگزاری موفق كنكور سراسری حاصل برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های به‌موقع و اقدام‌ها و پشتیبانی‌های متناسب بوده است كه آثار پربركت حضور تك‌تك مدیران، اعضای محترم هیئت علمی و كاركنان پرتلاش دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در جای‌جای آن هویدا و محرز است.

وظیفه خود می‌دانم از نقش بی‌بدیل و ممتاز اعضای محترم هیئت علمی و كاركنان سخت‌كوش، به دلیل همكاری با مدیران و همراهی با تصمیماتی كه در سطح وزارت یا در سطح دانشگاه‌ها در پی مدیریت شرایط بحران اتخاذ شد، قدردانی و تشكر كنم.

در سمت یك عضو هیئت علمی، به این حقیقت آگاهم كه همكاران ارجمندمان برای حصول اطمینان از یادگیری و آموزش دانشجویان و دستیابی به تكمیل و اتمام طرح‌های پژوهش و فناوری در سخت‌ترین شرایط، به‌رغم دشواری‌های ناشی از بیماری كه خود و خانواده‌شان با آن مواجه بودند، با تقبل مسئولیت‌های جدید مانند تولید محتوای الكترونیكی یا یادگیری روش‌های اثربخش برگزاری كلاس‌های درس به شكل مجازی و ارتباط تنگاتنگ با دانشجویان و رفع نگرانی از خانواده‌های آن‌ها، از هیچ كوششی برای استمرار فعالیت‌های آموزشی دریغ نكردند.

امیدوارم و انتظار دارم با تمهیداتی كه از سوی شما اندیشیده شده است در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ نیز، كه به احتمال زیاد التزام به مقابله با همه‌گیری بیماری مانع از برگشت دانشگاه‌ها به شرایط عادی خواهد شد، شاهد ادامه كوشش‌های اثربخش و بهبود در روند اصلاحات و عادات تغییریافته در دانشگاه‌ها با تأكید بر حفظ و ارتقای كیفیت آموزش و پژوهش باشیم.

مستدعی است مراتب قدردانی و تكریم اینجانب را به بهترین شیوه‌ای كه خود صلاح می‌دانید به اعضای محترم هیئت علمی، مدیران دلسوز و كاركنان عزیزی كه در این شرایط دشوار، بی‌ادعا و ایثارگرانه در خدمت به نظام آموزش عالی كشور عزم خود را جزم‌تر و همت بلند خود را متعالی‌تر داشتند اعلام فرمایید. از خداوند یكتا برای شما و تمامی این عزیزان سلامتی، عزت و دوام توفیقات را مسئلت دارم.

منبع: دانشگاه آزاد اسلامی