صفحهٔ اصلي
رویدادهای مرتبط با دانشگاه
فرصتی ویژه برای ترمیم معدل در تمامی مقاطع تحصیلی/ دانشجویان چطور می‌توانند دروسی را كه نمره نیاورده‌اند، دوباره بردارند؟


دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند از فرصت ویژه ترمیم معدل در ترم جاری استفاده كنند. 

پس از اینكه شرایط كرونایی در كشور حاكم شد بسیاری از دانشجویان كشور از جمله دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی آموزش‌ها را به صورت مجازی دنبال كردند. در این میان برخی از دانشجویان با مشكلاتی نظیر اتصال به اینترنت مواجه شدند و نتوانستند در امتحانات نمرات مورد انتظار خود را كسب كنند.

در این زمینه مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی تصمیم گرفتند كه فرصت دوباره‌ای در اختیار دانشجویان قرار دهند تا دانشجویان بتوانند نتایج مورد قبول خود را به دست آورند.

امكان ترمیم معدل در همه مقاطع تحصیلی

هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی در فروردین ماه ۹۹ مصوب كرد كه دانشجویان دوره‌های كاردانی، كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكتری كه در آموزش‌های مجازی حضور داشتند، اگر شرایط لازم را داشته باشند تا یك سال فرصت دارند مازاد بر واحدهای انتخابی دروسی را كه از آنها نمره خوبی نگرفته‌اند، دریافت كنند.

بر اساس مصوبه هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی، دانشجویان می‌توانند این دروس را بدون پرداخت شهریه انتخاب كنند و در آموزش‌های مربوطه حضور یابند و نمره خود را ارتقا دهند.

این فرصت ویژه‌ای است كه دانشجویان می‌توانند از آن استفاده كنند، چرا كه نمره دروس در معدل كل مؤثر است. دانشجویانی كه بسیار تلاش می‌كنند كه معدل خوبی به دست آورند اما به دلیل شرایط خاص ترم گذشته نتیجه مورد انتظار خود را كسب نكرده‌اند، نباید فرصت را از دست دهند و می‌توانند از این امكان خاص دانشگاه آزاد اسلامی به صورت رایگان بهره گیرند.

اكنون دستورالعمل‌ ترمیم‌ معدل دانشجویان در شرایط كرونایی ابلاغ شده است. بر این اساس آن دسته از دانشجویانی كه در كلاس‌های مجازی شركت كرده و تا سقف سه درس و حداكثر شش واحد را در دوره كاردانی و كارشناسی، نمرات كمتر از ۱۲ و در دوره تحصیلات تكمیلی نمره كمتر از ۱۴ كسب كنند، می‌توانند تا پایان سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ مازاد بر واحدهای انتخابی مجدداً بدون پرداخت شهریه انتخاب واحد كرده و نمره خود را جبران كنند.

مسئول برنامه‌ریزی و اجرایی كردن مناسب این سیاست معاونین آموزشی واحدها خواهند بود.

ایمان عطارزاده، مدیركل توسعه شبكه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی در این باره می‌گوید كه یك دانشجو در شرایط عادی می‌تواند ۲۰ واحد انتخاب كند. دروس ترمیمی مازاد از این واحدهاست و جزء دروس نیمسال دانشجویان محاسبه نمی‌شود.

دانشجویانی كه تاكنون این دروس را برای این ترم دریافت نكرده‌اند می‌توانند در فرصت حذف و اضافه كه به‌تازگی در نظر گرفته شده این دروس را دریافت كنند. براساس اعلام دانشگاه آزاد اسلامی از ۱۹ تا ۲۴ مهرماه فرصت حذف و اضافه است. دانشجویان می‌توانند با ورود به سامانه آموزشیار همانند زمان انتخاب واحد این دروس را انتخاب كنند.

آموزش در ترم جاری در دانشگاه آزاد اسلامی مانند سایر دانشگاه‌ها به صورت مجازی صورت می‌گیرد، دانشجویان دروس ترمیمی خود را می‌توانند به صورت مجازی بگذرانند.

منبع: دانشگاه آزاد اسلامی