صفحهٔ اصلي
رویدادهای مرتبط با دانشگاه
284 اقدام مؤثر دانشگاه ‌آزاد اسلامی در مقابل كرونا

دانشگاه آزاد اسلامی از زمان شیوع ویروس كرونا با تشكیل مركز ستاد مبارزه با این بیماری در هر استان اقدام به تولیدات مواد بهداشتی و پزشكی كرده است.

دانشگاه آزاد اسلامی با وقوع حوادث و بحران‌‌های طبیعی در كشور برای كمك‌رسانی به مردم آسیب‌دیده به حالت آماده‌باش درآمد و خدمات مختلفی از جمله پزشكی، عمرانی و... ارائه داد تا نشان دهد رسالتش فراتر از یك دانشگاه نخبگانی است كه صرفا فعالیت علمی انجام می‌دهد.

چنین نقشی را از دانشگاه آزاد اسلامی در زلزله كرمانشاه و سپس سیل استان‌‌های گلستان، لرستان و خوزستان دیدیم. با شیوع كرونا نیز این دانشگاه بار دیگر در كسوت یك دانشگاه اجتماعی پای كار آمد و در همه موارد ازجمله موارد بهداشتی، علمی، پزشكی و حتی كمك‌های مردمی از هیچ كمكی دریغ نكرد. دانشگاه آزاد اسلامی در ابتدا با تشكیل مركز ستاد مبارزه با كرونا در هر استانی اقدام به تولیدات مواد بهداشتی و پزشكی ازجمله تولید ماسك، گان، محلول ضدعفونی كننده، ژل بهداشتی و ضدعفونی‌كننده كرده است كه البته همچنان این كمك‌ها ادامه دارد، به‌طوری‌كه برخی از این طرح‌ها (كیت، ونتیلاتور، دستگاه ضدعفونی كننده، گیاهان دارویی و...) به تولید انبوه هم رسیده است.

در این میان 31 استان دانشگاه آزاد اسلامی به‌همراه واحدهای خود پای كار بودند و ابداعات، اقدامات، طرح‌ها و محصولات بسیاری داشته‌اند كه به‌نوعی در مقابله با كرونا بوده است. «فرهیختگان» در این گزارش به تفكیك هر استان محصولات كرونایی هر واحد دانشگاه آزاد اسلامی را معرفی كرده است.

منبع: روزنامه‌ی فرهیختگان