صفحهٔ اصلي
خبرهای دانشگاه
نحوه ثبت‌نام كارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی بزودی اعلام می‌شود


رئیس مركز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نحوه ثبت‌نام داوطلبان برای كارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی بزودی اعلام می‌شود. 

دكتر بهروز طهماسب كاظمی با اشاره به تصمیم ستاد ملی مقابله با كرونا مبنی بر امكان ثبت نام بدون آزمون داوطلبان در دوره كارشناسی ارشد، گفت: این اقدام با توجه به وضعیت ایجاد شده ناشی از شیوع ویروس كرونا و با هدف كاهش اضطراب و نگرانی داوطلبان و دانشجویانی است كه نتوانسته اند در آزمون كارشناسی ارشد ثبت نام كنند.

وی با بیان اینكه دانشگاه آزاد اسلامی برای كمك به داوطلبانی كه به خاطر شرایط پیش آمده موفق به ثبت نام در دوره كارشناسی ارشد نشده و یا نتوانسته اند در جلسه آزمون حاضر شوند، اقدامات لازم را انجام می دهد، گفت: در راستای تصمیم ستاد ملی مقابله با كرونا مبنی بر امكان ثبت نام بدون آزمون داوطلبان در كارشناسی ارشد، به زودی نحوه ثبت نام كارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می شود و داوطلبان می توانند در رشته هایی كه ظرفیت آنها تكمیل نشده است، ثبت نام كنند.

رئیس مركز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی  افزود: این رشته ها شامل رشته محل هایی است كه در پذیرش سال 98 تكمیل نشده اند و لذا طبق مصوبه این ستاد، متقاضیان بدون آزمون و صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی مقطع كارشناسی تراز شده پذیرفته شوند.

طهماسب كاظمی در خصوص جزئیات این پذیرش از جمله رشته ها، ظرفیت پذیرش و واحد های پذیرنده، گفت: پس از اعلام نتایج كنكور كارشناسی ارشد امسال، شرایط و چگونگی پذیرش این دوره اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به بسترسازی های مطلوب واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی جهت پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تكمیلی، گفت: هم اكنون در 280 واحد دانشگاه آزاد اسلامی تنوع پذیرش دانشجو در گروه های مختلف تخصصی مقطع كارشناسی ارشد با بیش از 500 رشته گرایش وجود دارد كه این ظرفیت گسترده می تواند امكان انتخاب آسان تر و بهتر را برای داوطلبان این مقطع ایجاد كند.

رئیس مركز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به امكانات و ظرفیت های كم نظیر علمی، پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره و تصریح كرد: هم اكنون بیش از 11 هزار آزمایشگاه و كارگاه مجهز، ده ها مراكز تحقیقاتی، پارك های فناوری، سراهای نوآوری، مراكز رشد و... جهت خدمت رسانی به دانشجویان بویژه دانشجویان مقاطع تحصیلات تكمیلی در واحدهای دانشگاهی فعال است كه این امكانات و ظرفیت های عظیم تجهیزاتی، علمی و سرمایه انسانی در كنار پراكنش وسیع جغرافیایی، فضای پرجاذبه ای را برای دانشجویان، پژوهشگران و مخترعان جوان این دانشگاه فراهم كرده است.

دكتر طهماسب كاظمی با اشاره به دستاوردهای چشمگیر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در برگزاری آنلاین كلاس های درسی در زمان شیوع ویروس كرونا، گفت: با توجه به اینكه حفظ سلامت دانشجویان، اساتید و كاركنان، سر لوحه برنامه‌های این دانشگاه است، در ترم گذشته تمام كلاس های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از 700 هزار كلاس آنلاین بر بستر مجازی با موفقیت برگزار شد و به جرات می توان گفت در این عرصه هیچ دانشگاه و مركز آموزشی حتی بهترین دانشگاه های دولتی نتوانستند با دانشگاه آزاد اسلامی رقابت كنند.

وی افزود: تجربه موفق برگزاری كلاس های غیرحضوری در دانشگاه آزاد اسلامی نشان داد كه این دانشگاه بهترین زیرساخت ها و امكانات جهت پذیرش دانشجو در دوره های مختلف به ویژه تحصیلات تكمیلی را داراست.

منبع: دانشگاه آزاد اسلامی