صفحهٔ اصلي
خبرهای دانشگاه
پیام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار به مناسبت هفته بسیج


   رئيس دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج، پیامی به شرح ذیل صادر كرد:

"بسم الله الرحمن الرحیم"

اگر بر كشوری نوای دلنشین تفكر بسیجی طنین انداز شد ، چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گردید.        "امام خمینی (ره) "

بسیج شجره طیبه ای است كه با ابتكار حضرت امام خمینی (ره) برای بیمه كردن انقلاب اسلامی در مقابل توطئه دشمنان ایجاد شد و ایشان با صدور فرمانی مبنی بر تشكیل بسیج مستضعفین ، زمینه اتحاد و حركتی هدفمند را فراهم آوردند كه بدین ترتیب تیر عناد منافقان به سنگ خورد و هم اینكه برنامه ها و نقشه های شوم دشمنان داخلی و خارجی نقش بر آب شد.

در واقع فلسفه اصلی تشكیل بسیج توسط حضرت امام خمینی (ره) ، زمینه سازی برای تداوم وحدت در جامعه انقلابی بود و ماموریت اصلی بسیج همین تدام وحدت در جامعه است و ظهور این تداوم را در تمام دوره ها از جمله جنگ، بازسازی پس از جنگ و در مقابله با سایر توطئه های داخلی و خارجی در طول سالیان گذشته مشاهده كرده ایم.

تفكر و اندیشه حضرت امام خمینی (ره) برای تشكیل بسیج، خوشبختانه در قریب به چهار دهه ی گذشته انقلاب، كشور و ملت را در مقابل توطئه عظیم بین المللی بیمه كرده است، چرا كه در تفكر بسیجی ایستادگی و شهادت و اطاعت از ولایت، با بینش و معرفت وجود دارد و این عوامل سد محكمی در مقابل توطئه ها و دسیسه های دشمنان دین و مرز و بوم است.

بسیجی یعنی كسی كه عزت، استقلال ، حفظ ارزش ها و عدالت را در سینه باز فداكار خود دارد و در دفاع از حق و حق گویی و عدالت خاضعانه ایستاده و حاضر نیست به كسی ظلم كرده، در جامعه اختلاف افكنی كند و انسجام ملی را به خطر بیندازد.

بسیجیان، استوانه های پایداری و ستون های سرافرازی ملت ایران هستند و هركسی كه عدالت خواهی، استقلال طلبی و عزت جویی را كه شعارهای اصلی انقلاب است را پاسداری كند، بسیجی است.

امیدوارم ما دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی در یك بسیج علمی با مشاركت فعالانه و همدلانه همه نخبگان و فرهیختگان جامعه با عنایت به فلسفه اصلی تشكیل بسیج توسط امام (ره) و تایید مقام معظم رهبری بتوانیم به انسجام بخشی و وحدت جامعه كمك كنیم.

اینجانب از طرف جامعه دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار ، سالروز تشكیل بسیج مستضعفین به عنوان سازمانی بالنده و پویا كه برای عقیده و ارزش های سازنده جهاد و برای عدالت، تلاش و كوشش می كند را به همه بسیجیان تبریك می گویم و توفیقات روزافزونتان را در خدمت شایسته‌تر به ملت شریف ایران اسلامی و حفاظت و حراست از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی از خداوند متعال مسألت دارم.

دكتر محمدرضا سعیدی اصل رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار

منبع: روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار