صفحهٔ اصلي
خبرهای دانشگاه
ارتقای 8 پله‌ای رتبه دانشگاه آزاد اسلامی در پایگاه طلایه‌داران علم


معاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی از ارتقاء 8 پله ای رتبه این دانشگاه در پایگاه طلایه داران علم (ESI) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دكتر بابك نگاهداری معاون دانشگاه و رئیس پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی ارتقاء 8 پله ای دانشگاه در رتبه بندی جهانی را به دكتر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و هیأت امناء، دكتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه و تمامی اساتید و پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی تبریك گفت.

وی اظهار داشت: در پایگاه طلایه داران علم موسسه كلاریویت آنالاتیكس Essential Science Indicators (ESI) رتبه دانشگاه آزاد اسلامی از نظر تعداد مستندات علمی، در آخرین به روزرسانی آن پایگاه به تاریخ 19 دی سال 98 (9 ژانویه سال 2020) با 8 پله صعود به جایگاه 101 رسیده است.

دكتر نگاهداری تصریح كرد: رتبه دانشگاه آزاد اسلامی از سال 2016 تا 2020 میلادی از 162 به 101 بهبود یافته است و در مقایسه با سال گذشته 8 پله ارتقاء یافته است.

رئیس پژوهشگاه و شبكه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به عبور تعداد مستندات علمی نمایه شده دانشگاه آزاد اسلامی در پایگاه استنادیweb of science از 100 هزار مدرك گفت: رشد تعداد مستندات علمی دانشگاه آزاد اسلامی و رشد میزان استناد به ازای هر مقاله نشان دهنده كیفی­‌تر شدن مقالات دانشگاه است كه مرتبط با سیاست های ویژه و مؤثر دانشگاه آزاد اسلامی در راستای توسعه تولیدات علمی و پژوهش اثرگذار است. 

منبع: سازمان مركزی دانشگاه آزاد اسلامی