صفحهٔ اصلي
خبرهای دانشگاه
برگزاری مسابقه كتابخوانی رویش دانشگاه آزاد اسلامی با جوایزی ارزنده

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات برگزاری مسابقه كتابخوانی رویش در دانشگاه آزاد اسلامی را اعلام كرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین دكتر ابراهیم كلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امروزه كتاب و كتابخوانی و میزان گرایش به مطالعه، از شاخص‌های رشد و پیشرفت هر جامعه‌ای به شمار می‌آید و نقش والا و حساس مطالعه در تكامل فردی و اجتماعی مشهود است.

 

وی با بیان اینكه رهنمودهای حكیمانه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) پیرامون لزوم افزایش مطالعه كتاب و كتابخوانی، ضرورت توجه بیشتر به این مهم را نشان می دهد، گفت: معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در راستای دستیابی به اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و براساس سند راهبردی فرهنگی و دانشجویی درنظر دارد سلسله مسابقات سراسری كتابخوانی با عنوان «رویش» را در واحدها و مراكز آموزشی به اجرا درآورد.

 

دكتر كلانتری با اشاره به اهداف برگزاری مسابقات كتابخوانی رویش گفت: ارتقاء سطح معرفتی و بصیرتی دانشجویان، تقویت نگرش فرهنگی و اجتماعی، غنی سازی اوقات فراغت و ارتقاء سرانه مطالعه كتاب‌های فرهنگی بین دانشجویان از جمله این اهداف است.

 

وی با بیان اینكه زمان ثبت نام برای مسابقه كتابخوانی از 17 اسفندماه شروع شده است، گفت: زمان ثبت نام تا تاریخ 9 اردیبهشت ماه ادامه دارد و زمان برگزاری مسابقه روز پنج شنبه مورخ 18 اردیبهشت مصادف با ایام ولادت حضرت امام حسن مجتبی(علیه السلام) است.

 

دكتر كلانتری خاطرنشان كرد: متقاضیان می توانند از طریق سایت واحد الكترونیكی به آدرسfarhangi.iauec.ac.ir مراجعه و در لینك مشخص شده نسبت به ثبت نام اقدام كنند.

 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به عناوین كتاب های مسابقه گفت: دو عنوان كتاب برای معرفی و فراخوان اعلام می شود، هر یك از افراد شركت كننده می‌تواند تنها در یك عنوان ثبت‌نام كنند. این عناوین شامل كتاب آرزوهای دست ساز، انتشارات راه‌یار و كتاب دختر تبریز، انتشارات راه یار است.

 

وی تصریح كرد: تمامی شركت كنندگان در مسابقه لازم است به آدرس الكترونیكی درج شده مراجعه كنند و از لینك های ذیل https://taaghche.com/book/69564 و https://taaghche.com/book/69563 نسبت به تهیه نسخه الكترونیكی همراه با تخفیف ویژه مسابقه اقدام كنند.

 

دكتر كلانتری در توضیح طراحی سوالات و پاسخ نامه مسابقه گفت: سوالات به صورت چهار گزینه‌ای توسط اداره كل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تدوین و آزمون بصورت مجازی توسط واحد الكترونیكی در تاریخ مقرر برگزار می شود، همچنین به منظور آشنایی و آمادگی بیشتر با نحوه برگزاری آزمون یك روز قبل از برگزاری آزمون، در تاریخ چهارشنبه 17 اردیبهشت آزمون آزمایشی در آدرس واحد الكترونیكی برگزار خواهد شد.

 

معاون فرهنگی و دانشجویی در پایان خاطرنشان كرد: هر داوطلب فقط در یك عنوان كتاب حق شركت در مسابقه را دارد و آزمون تستی نمره منفی ندارد.

 

اعلام اسامی برندگان مسابقه همزمان با عید سعید فطر 1399 اعلام خواهد شد و جوائز این مسابقه شامل موارد ذیل می‌باشد :

 

200  سفر زیارتی فرهنگی به مقصد مشهد مقدس

 

- صدها سفرگردشگری به اماكن تاریخی (اصفهان، تبریز، شیراز، اردبیل، یزد،شمال كشور و ...).

 

- ده ها سكه طلا یا كارت هدیه، بن خرید كتاب ،تخفیف شهریه و استفاده رایگان از اماكن و مهمانسراهای دانشگاه به همراه خانواده