صفحهٔ اصلي
خبرهای دانشگاه
برگزاری مجازی مصاحبه دكتری دانشگاه آزاد اسلامی تصویب شد


رئیس مركز سنجش و پذیرش با اشاره به ظرفیت ۱۰ هزار نفری برای پذیرش دانشجوی دكتری گفت: برگزاری مجازی «مصاحبه دكتری» دانشگاه آزاد در جلسه اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو تصویب شد. 

دكتر بهروز طهماسب كاظمی رئیس مركز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی از آمادگی این دانشگاه برای برگزاری مصاحبه داوطلبان دكتری به صورت مجازی خبر داد و گفت: در جلسه اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو، برگزاری آزمون مصاحبه به صورت مجازی تصویب شد، اما هنوز به ما ابلاغ نشده و در صورتی كه به ما ابلاغ شود، امكانات مصاحبه داوطلبان دكتری به صورت مجازی فراهم شده و در حال حاضر در حال چك نهایی است.

وی افزود: در صورتی كه بنا بر مصاحبه مجازی باشد، براساس یك تقویم زمانی از طریق سامانه تاریخ مشخصی را برای هر داوطلب اعلام خواهیم كرد تا در جلسه مصاحبه مجازی حضور یابند.

رئیس مركز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی درباره آمار ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دكتری برای سال تحصیلی جدید، تصریح كرد: امسال ظرفیت پذیرش دوره دكتری حدود ۱۰ هزار نفر در رشته گرایش های مختلف است كه با سال های قبل تفاوت قابل ملاحظه ای در آمار پذیرش نداریم.

دكتر طهماسب كاظمی در ادامه خاطرنشان كرد: به همان میزانی كه به دانشگاه آزاد اسلامی ماموریت داده شود، به همان میزان با كیفیت متفاوت، هوشمندانه تر و هدف‌مند تر نیروی متخصص برای رفع نیازهای كشور تربیت می كنیم.

وی با اشاره به اینكه حدود سه هفته بعد از برگزاری آزمون دكتری امكان اعلام نتایج از طریق سازمان سنجش وجود دارد، گفت: در همین زمان، فرصت انتخاب رشته در دانشگاه آزاد همزمان با سایر زیرنظام ها به وجود خواهد آمد.

رئیس مركز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با تاكید بر اینكه داوطلبان رزومه علمی خود را هر چه زودتر تكمیل و آماده كنند، افزود: از داوطلبان دوره دكتری درخواست می كنیم، مستندات و سوابق آموزشی و پژوهشی خود را از همین حالا آماده كنند؛ به طور مثال اگر قرار است داوطلبان سوابق را از واحدهای دانشگاهی خود و یا نشریات بگیرند، هرچه سریع تر اقدام كنند.

دكتر طهماسب كاظمی در پایان تصریح كرد: امسال نیز به دلیل شرایط كرونا در كشور، سامانه ای برای بارگذاری سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلبان در نظر گرفته شده و داوران ما سوابق را از طریق این سامانه بررسی خواهند كرد.

منبع: خبرگزاری مهر