صفحهٔ اصلي
خبرهای دانشگاه
واحد سبزوار، بیشترین تعداد دانشجوی شاهد و ایثارگر در سطح دانشگاه‌های شهرستان را دارد
رئيس دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار:


   نشست هم‌اندیشی و تبادل نظر یادواره و كنگره ملی بزرگداشت 1600 شهید دیار سربداران در دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار برگزار شد.

   رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار در ابتدای این نشست كه با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار، فرمانده و معاونان ناحیه مقاومت سپاه شهرستان، رؤسا و نمایندگان دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی، فرمانده بسیج دانشجویی شهرستان و برخی دیگر از مسئولان عالی‌رتبه شهرستان برگزار شد با بیان اهمیت برگزاری شایسته كنگره ملی بزرگداشت 1600 شهید دیار سربداران گفت: این دانشگاه همواره اهتمام مضاعفی در راستای قدردانی از خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر داشته و مفتخر به داشتن بیشترین تعداد دانشجو و فارغ‌التحصیل شاهد و ایثارگر در بین دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی شهرستان است.

   دكتر محمدرضا سعیدی‌اصل با بیان اینكه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار در سال‌های اخیر به منظور قدردانی از خانواده‌های معزز شاهد و ایثارگر، بازنمایی گوشه‌ای از رشادت‌ها و معرفی شهدای شهرستان سبزوار به نسل جوان، اقدام به چاپ كتاب «فصل عاشقی» كرده بود و با عنایت به اینكه در حال حاضر، بسیج دانشجویی شهرستان نیز چاپ كتاب جامعی با عنوان «ستارگان كویر» را در دستور كار دارد، عنوان داشت: در همین راستا و از برایند این دو منبع می‌توان به تألیف كتاب جامع و ماندگاری در حوزه معرفی شهدای انقلاب اسلامی رسید.

   وی برگزاری جلسات متعدد با اعضای كمیته برگزاری یادواره و كنگره ملی بزرگداشت 1600 شهید دیار سربداران را از دیگر برنامه‌های واحد سبزوار در ماه‌های اخیر عنوان كرد و گفت: امیدواریم با فراهم شدن مقدمات لازم، پیاده‌سازی برنامه‌های مناسب و در خور نام و یاد شهدای انقلاب اسلامی و نزولی شدن روند شیوع بیماری كرونا، بتوانیم در زمستان سال جاری، این كنگره بزرگ را با حضور شخصیت‌های برجسته كشوری و لشكری برگزار كنیم.

   نشست هم‌اندیشی و تبادل نظر یادواره و كنگره ملی بزرگداشت 1600 شهید دیار سربداران در سالن كنفرانس ساختمان اداری مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار برگزار شد. /ه.د

 

 

 

 

منبع: روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار