صفحهٔ اصلي
خبرهای دانشگاه
سلامت دانشجویان، صیانت از مدارك تحصیلی و حفظ استانداردهای علمی، اولویت اساسی در دانشگاه آزاد اسلامی است/ راه اندازی سرای نوآوری تكنولوژی آموزشی
دكتر طهرانچی در جلسه بررسی اجرایی آموزش مجازی:


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از راه اندازی سرای نوآوری تكنولوژی آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: به معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری مأموریت راه اندازی این سرا داده شده است.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نشست تخصصی «بررسی شیوه اجرایی آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی» عصر امروز به ریاست دكتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سازمان مركزی برگزار شد.

دكتر طهرانچی در این جلسه با اشاره به شیوع ویروس كرونا، خاطرنشان كرد: مدیران و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی باید با درك به موقع از شرایط كشور، آموزش مجازی را به نحو احسن به انجام برسانند.

وی ادامه داد: در حركت رو به جلو اشخاصی پیروز خواهند بود كه از فضای فناورانه كشور و دنیا به شكل شایسته ای استفاده كنند. اگر تنها به سطح یك استفاده از فناوری بسنده كنیم، قطعاً از دایره آموزش حذف خواهیم شد.

دانشگاه آزاد اسلامی باید از تكنولوژی و فناوری های روز دنیا در زمینه های مختلف بهره مند باشد

وی با تاكید بر اینكه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری كشور و منطقه باید آماده بهره مندی از تكنولوژی و فناوری های روز دنیا در زمینه آموزش، پژوهش و ... باشد، خاطرنشان كرد: دانشگاه آزاد اسلامی به اعتراف مسئولان كشور نمره خوبی در ارائه آموزش های مجازی در كشور كسب كرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینكه باید خودمان را برای ارائه آموزش مجازی در سطوح بالاتر آماده كنیم، تصریح كرد: دروس آموزشی در فضای مجازی باید توسط یك تیم قوی و شاخص با بهترین كیفیت ارائه شود و استاد كه نقش توضیح دهنده و تشریح كننده دارد، دانشجو را همراهی كند.

وی افزود: اتصال و ارتباط با دانشجو در فضای مجازی صرفاً در حوزه آموزش نیست، بلكه باید در زمینه های فرهنگی، دانشجویی، پژوهشی و ... با دانشجویان ارتباط برقرار كنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینكه توانستیم در مدت بسیار كوتاهی به 24 هزار استاد دانشگاه، شیوه آموزش مجازی را آموزش دهیم، خاطرنشان كرد: این دانشگاه قابلیت این را دارد كه سطوح بالاتر آموزش مجازی را ارائه دهد. اولویت این است كه با بهره گیری حداكثری از فناوری بتوانیم به بهترین وجه سرویس دهنده بسیار خوب و قوی برای آموزش مجازی باشیم.

دكتر طهرانچی خطاب به رؤسای استان های دانشگاه آزاد اسلامی كه به صورت ویدئو كنفرانس در جلسه حضور داشتند، گفت: شما باید در گام نخست چالشها، نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و كاستی های آموزش مجازی را شناسایی و بررسی كنید تا در ترم تحصیلی آینده با استفاده حداكثری از فناوری، ابتكار و خلاقیت بتوانیم مدلی جدید و توانمند برای آموزش مجازی ارائه كنیم تا دانشجویان فراگیری كامل داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینكه برای آموزش های عملی نیز باید سبك جدیدی از آموزش را ارائه كنیم، اظهار داشت: آموزش عملی به روش سابق ممكن نیست، بنابراین باید مدل برنامه ریزی آموزشی با توجه به تكنیك ها تغییر كند.

سلامت دانشجویان، صیانت از مدارك تحصیلی و حفظ استانداردهای علمی اولویت اساسی در دانشگاه آزاد اسلامی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درباره نحوه اجرای آزمون جامع دكتری، تصریح كرد: مرحله كتبی آزمون جامع به صورت حضوری برگزار می شود و دانشجویان می توانند واحد دانشگاهی محل سكونت خود را به عنوان محل برگزاری آزمون انتخاب كنند. مرحله شفاهی آزمون جامع نیز از طریق سامانه های آموزشی به صورت غیرحضوری برگزار می شود.

دكتر طهرانچی تأكید كرد: آزمون جامع دكتری با رعایت همه پروتكل های بهداشتی انجام می شود و دانشجویان نباید هیچگونه نگرانی درخصوص سلامتی خود داشته باشند. سلامت دانشجویان، صیانت از مدارك تحصیلی و حفظ استانداردهای علمی، اولویت اساسی در دانشگاه آزاد اسلامی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأكید كرد: فضای جدید آموزش، مشاغل جدید ایجاد می كند. به معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری مأموریت دادیم تا سرای نوآوری تكنولوژی آموزشی را راه اندازی كند تا جوانان برای ساختن فیلم های آموزشی استاندارد بسیج شوند. 

منبع: سازمان مركزی دانشگاه آزاد اسلامی